środa, 3 lutego 2016

Rzut oka na okulary rowerowe


okulary rowerowe

Wielu zaczynających kolarzy pamięta o oświetleniu (i bardzo dobrze!), starannie dobiera rower i decyduje się na kask, ale mało który decyduje się na zakup wspomnianego w tytule sprzętu, a szkoda – jest to bowiem użyteczne akcesorium, przydatne nie tylko dla zawodowców.
Wbrew pozorom okulary rowerowe nie są zbednym, "szpanerskim" gadżetem. Stanowią raczej przydatny dodatek, ułatwiający jazdę (zwłaszcza z dużą prędkością, czy w ciężkich warunkach atmosferycznych).

Dobrze dobrane okulary rowerowe stanowią ochronę przed pogodą – ułatwiają radzenie sobie ze słońcem, wiatrem i deszczem, docenia się je też w razie potrzeby jechania przez tereny, gdzie w powietrze wzbija się gęsty pył. W trakcie dobierania okularów dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy dany egzemplarz posiada filtr UV. Lepiej jest zainwestować w szkła posiadające tzw. Powłokę antyrefleksyjną – jest to warstwa poprawiająca kontrast widzenia i jednocześnie eliminująca odblaski światła. Inna przydatna cecha to powłoka chroniąca przed parowaniem soczewek – każdy kto korzystał kiedykolwiek z okularów wie, jak przydatna jest ta właściwość przy wysokich i niskich temperaturach, a także drastycznie zmieniających się warunkach pogodowych.

Wybierając okulary pamiętajmy o ich przymierzeniu i dopasowaniu. Nawet najlepsze soczewki nie przydadzą się, jeśli oprawki będą tak niewygodne, że nie będziemy z nich korzystać. Trzeba zwrócić uwagę na noski i zauszniki, czyli miejsca gdzie okulary będą stykać się bezpośrednio z ciałem. Okulary to bardzo użyteczny element oporządzenia, dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich wybranie by potem cieszyć się z większego komfortu w trakcie jazdy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz