poniedziałek, 7 września 2015

Ustawiamy bloki w butach SPD


buty spd

Zestaw SPD może być bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli jeździsz szybko, dużo i na dalekie trasy. Jeśli wcześniej nigdy z niego nie korzystałeś, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć. Kiedy już kupisz buty SPD i pedały zatrzaskowe, będziesz musiał przykręcić do butów bloki. W jaki sposób to wykonać? Wbrew temu, co może się wydawać, jest to ważna sprawa. Jeśli przykręcisz je niewłaściwie, z czasem zaczniesz prawdopodobnie odczuwać związane z tym dolegliwości, w tym na przykład ból kolan, problemy biodrami czy z kostkami w stopach.


Blok musi być przymocowany do buta w odpowiedniej pozycji. By ją właściwie określić, można skorzystać z łatwego, szybkiego sposobu. Włóż swoje buty SPD i narysuj poziomą linię przechodzącą przez poduszkę pod dużym palcem. Bloki zamontuj na oznaczonej wysokości, możesz też zamontować je też 1-2 centymetry niżej. Poduszka powinna być bezpośrednio nad osią pedału.

Trzeba wiedzieć, że regulacja bloku w poziomie i pod kątem jest zależna od typu zatrzasków. W niektórych z nich w ogóle nie ma takiej możliwości. Jeśli zaś możliwość jest, warto dopasować ustawienie. Można robić to intuicyjnie, zgodnie z własnymi preferencjami, na zasadzie prób i błędów. Sprawdź po prostu, jakie ustawienie najbardziej będzie Ci odpowiadało.


Gdy poczujesz właściwy komfort, przykręć bloki – porządnie lecz ostrożnie. Przez jakiś czas na wycieczki bierz ze sobą klucz imbusowy. Gdyby dopasowanie okazało się nie do końca wygodne, będziesz mógł robić poprawki na bieżąco.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz