wtorek, 18 sierpnia 2015

Jak kupić rower na Komunię


rowery merida

Jeszcze do niedawna rower był sztandarowym prezentem na Komunię. Obecnie wyprzedziły go komputery, tablety, smartfony, a nawet quady. Ciągle jednak kupujemy jednoślady – nawet jeśli trochę rzadziej. Jeśli zdecydowałeś się podarować właśnie taki prezent, doradzimy, jak wybrać odpowiedni rower.


Przede wszystkim istotna jest kwestia solidności. Na tak dużą uroczystość chcemy raczej podarować coś porządnego, co będzie służyło dziecku dłużej. Raczej nie wypada też kupować plastikowej zabawki z marketu, nie chcemy jednak zwykle wydawać na ten cel majątku. Proponujemy poruszać się w obrębie znanych, ale nieco tańszych marek, np. polskich, choć nie tylko. Popularne na komunię są między innymi Rowery Merida, Cossack czy Wheeler.

Jaki wybrać typ? Do tej pory najpopularniejsze były oczywiście „górale”.Obecnie coraz częściej rodzice i krewni kupują na komunię modne ostatnio rowery miejskie i uniwersalne crossowe. Ciekawym i zyskującym na popularności prezentem jest rower BMX.

Ile wydać? Nie radzimy schodzić poniżej kwoty około 800 zł za rower młodzieżowy. Nie musimy też stanowczo wychodzić poza próg 2000 zł. To nadal sprzęt dla osoby bardzo młodej, która nie powinna mieć wymagań na poziomie osoby jeżdżącej agresywnie po górach.

Dobrze zastanów się nad rozmiarem roweru. Standardowo osoby kupujące rower na komunię wybierają zwykłe, dorosłe rowery, czyli np. rowery górskie o kołach ze średnicą 26 cali. Jeśli dziecko jest jednak niewysokie, szczególnie gdy jest to dziewczynka, warto rozważy ćzakup roweru mniejszego. Nie chcemy przecież, żeby przez parę lat stał w piwnicy.


Solidny, markowy rower z pewnością będzie pięknym prezentem. Rowery Merida czy Cossack wciąż sprzedają się najlepiej właśnie w sezonie wiosennym. Chyba „góral”nie znikł jeszcze całkowicie z listy komunijnych prezentów I bardzo dobrze!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz