czwartek, 21 maja 2015

Kamery na kaskWśród sportowców, także wśród rowerzystów, coraz bardziej popularne staje się filmowanie dokonań – tych ekstremalnych i tych bardziej codziennych – za pomocą kamer na kask. W takim filmie to Ty jesteś głównym bohaterem! Możesz później wspominać miłe chwile, przenieść się jeszcze raz w piękne miejsca, które odwiedziłeś, podzielić się wrażeniami na portalu społecznościowym. Jakie możliwości dają nam kamery i na co zwracać uwagę przy zakupie?


Kamery sportowe różnią się od zwykłych dość znacznie. Po pierwsze, dzięki specjalnym akcesoriom, można montować je na kaskach, ubraniu, sprzęcie, plecakach itp. Są na tyle wytrzymałe, że zniosą wstrząsy, a nawet lżejsze uderzenia – o które wcale nie tak trudno między innymi podczas jazdy na rowerze.

Po drogie kamery sportowe posiadają – a przynajmniej powinny posiadać – stabilizację obrazu. Dzięki temu filmy nagrywane podczas jazdy, czy też na przykład podczas wspinaczki – będą wyraźne, a zdjęcia nie będą rozmazane.

Dobrze jeśli kamera posiada funkcję nagrywania po zmroku. Przy zakupie zwróć uwagę również na ten parametr, szczególnie jeśli zależy Ci na filmowaniu w nocy.

Sportowa kamera powinna mieć dobrą jakość dźwięku. Zaawansowana redukcja szumów pomoże nagrywać głos podczas np. wydarzeń sportowych. Twój komentarz na filmie będzie wyraźnie nagrany, nawet jeśli wokoło będzie głośno.


Intensywne wrażenia trudno jest uchwycić tak, by dobrze oddać ich sedno – i wyjątkowość danej chwili. Jeśli już kupujesz kamerę na kask, wybierz taką, która będzie dobrej jakości i która spisze się w różnych warunkach.

Kamery sportowe z możliwością nagrywania Twoich wyczynów w rozdzielczości FullHD znajdziesz na www.bikesalon.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz