piątek, 6 marca 2015

Kaski rowerowe dla dzieci – jak wybrać dobry?Kask jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia małego rowerzysty. Zapewnia bezpieczeństwo podczas upadku, najniebezpieczniejsze są zaś właśnie wypadki z urazami głowy. Choćby dla własnego spokoju powinieneś zatem wyposażyć swojego podopiecznego kask – i pilnować, by w nim jeździł. Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?


Aby dziecko chciało jeździć w kasku, musi on być przede wszystkim możliwie jak najwygodniejszy. Przy wyborze zwróć uwagę na wagę kasku. Kaski rowerowe dla dzieci powinny być możliwie najlżejsze, przy zachowaniu wysokiej trwałości – podobnie z reszta jak kaski dla dorosłych.

Sprawdź, czy kask ma wygodne zapięcie. W wyrobach niskiej jakości zapięcia często są źle wykończone, z ostrymi elementami i z nieprzyjemnych, sztywnych materiałów. Również wewnątrz kasku nie powinny znajdować się żadne wystające elementy. Wewnętrzny materiał, który wyścieła kask, powinien do niego gładko przylegać. Jeśli jest na rzepy, powinny być one dobrze wszyte.

Wybierajmy kaski rowerowe dla dzieci posiadające dużą ilość otworów wentylacyjnych. Maluch będzie się mniej pocił, przez co noszenie kasku będzie bardziej komfortowe.
Warto też wybrać kask, który będzie się maluchowi po prostu podobał. Pozwól wybrać podopiecznemu wzór i przejrzeć się w sklepowym lustrze. Niech sam oceni, czy zdecyduje się dany model założyć. Zawstydzenie może być główną przyczyną, dla której malec nie będzie chciał nosić kasku. Jeśli ten zaś będzie kolorowy i ozdobiony np. ilustracjami ulubionej postaci z bajki – wstyd może zostać zastąpiony dumą i zadowoleniem.


Cel uświęca środki. Mały rowerzysta ma być przede wszystkim bezpieczny – i to zapewni mu dobrze dobrany kask.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz