czwartek, 12 lutego 2015

Przyczepki rowerowe a transport zwierzakaJeśli chciałbyś zabierać swojego pupila na wycieczki rowerowe, a spodziewasz się, że nie da rady dotrzymać Ci tempa na własnych łapach, możesz wyposażyć się w przyczepkę, którą będziesz mógł go bezpiecznie transportować.


Wycieczka rowerowa z psem to duża przyjemność nie tylko dla Ciebie – ale głównie dla pupila. Niektórzy wręcz specjalnie wybierają się na wyprawy rowerem, by pies mógł sobie pobiegać. Pieski lubią też podróżować w koszach, tak samo jak lubią jazdę samochodem, która sprawia większości z nich zauważalną przyjemność – szczególnie przy otwartym oknie.

O ile w przypadku dużego psa to Ty możesz mieć problem, by za nim nadążyć, o tyle mały piesek może nie dać rady na dłuższym dystansie. Jeśli chcesz pojeździć więcej, a obawiasz się, że pupil za bardzo się zmęczy, pomyśl o dogodnym dla niego sposobie transportu. Możesz wybrać kosz – ale tylko pod warunkiem, że zwierzak jest mały. Większe psy (a także koty, króliki i inne zwierzęta domowe) można wygodnie i bezpiecznie transportować w przyczepce.

Powinno się do tego celu wybierać przyczepki rowerowe dobrze zabudowane, takie, z których pupil nie będzie mógł się wydostać ani wypaść. W sklepach dostępne specjalne przyczepki dla zwierząt, a także takie do transportu dzieci czy bagażu. Jeśli zwierzak nie jest bardzo ruchliwy ani bojaźliwy, taka podróż będzie dla niego bezpieczna i prawdopodobnie przyjemna.

Nie martw się, przyczepki rowerowe są na tyle wygodne, że podróżują nimi nawet dzieci. Twój pupil też nie powinien odczuwać zbytnich wstrząsów ani innych przykrych skutków jazdy.

Kiedy więc podczas wycieczki piesek zmęczy się biegiem, a jest za duży na podróż w koszu, będziesz mógł przewieźć go przyczepką.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz