czwartek, 23 października 2014

O odzieży: koszulki, spodenki rowerowe i inne


spodenki  rowerowe

Producenci wyposażenia sportowego stają na głowach, by dogodzić klienteli. Dzięki temu w sklepach spotkać możemy specjalne plecaki dla rowerzystów, spodenki, koszulki i wiele, wiele innych. Które z tych elementów odzieży są naprawdę przydatne?
O ile plecaki rowerowe nie różnią się znacznie od zwykłych plecaków sportowych, o tyle istnieje wiele dedykowanych naszej ulubionej dyscyplinie akcesoriów i elementów odzieży, które przynoszą zauważalny komfort.

Bardzo praktycznym elementem wyposażenia są na przykład spodenki rowerowe i koszulki zrobione ze specjalnych materiałów oraz szyte wedle określonych wytycznych. Odzież tego typu dobrze przylega do ciała, dzięki czemu jest aerodynamiczna i wygodna. Zapewnia też regulację temperatury i nie wchłania potu.

Koszulki i spodenki rowerowe to zatem nie wymysł producentów sportowej odzieży, a prawdziwe udogodnienie. Podobne zadania może spełniać bielizna termoaktywna, która będzie szczególnie przydatna w chłodniejsze dni. Pomoże nam utrzymać ciepło i odprowadzi wilgoć, tak że nie wsiąknie ona w materiał.

Możesz też wyposażyć się z specjalistyczne obuwie rowerowe - wygodniejsze od zwykłego - lub w zestaw SPD (buty i pedały) do mocowania stopy na pedale. Stopa podczas jazdy powinna dobrze przylegać do pedałów, a podeszwa powinna być twarda.

Ubranie może zauważalnie podnieść nasz komfort podczas jazdy. Fakt, że na zwykłe wycieczki po lesie nie musimy jeździć w obcisłych rowerowych spodenkach, ale już podczas szybszej jazdy po szosie taka odzież może się bardzo przydać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz