środa, 19 listopada 2014

Kaski rowerowe dla dzieci


kaski rowerowe dla dzieci

Ochrona głowy jest ważna w każdym wieku, jednak szczególnie dzieci powinny bezwzględnie jeździć w kaskach. Na co zwracać uwagę podczas ich dobierania? Jakie kaski są najlepsze?
Dziecko jest bardziej narażone na urazy podczas jazdy na rowerze, chociażby dlatego, że słabiej opanowało tę umiejętność i może się częściej przewracać. Dlatego aby zapewnić mu bezpieczeństwo, musimy wyposażyć małego rowerzystę w kask. Jak go dobrać, aby dobrze spełniał swoje role?

Po pierwsze kaski rowerowe dla dzieci muszą być wygodne, bowiem maluchy szczególnie łatwo się zrażają do ich noszenia. Trudno przetłumaczyć im, jak ważne jest noszenie kasku i jeśli nie będzie on odpowiednio wygodny, szybko wyląduje w na półce w garażu. Kask nie może uciskać i musi być odpowiednio przewiewny. Powinien posiadać jak najwięcej otworów wentylacyjnych. Musi też być wystarczająco lekki.

Uważaj jednak, by nie wybrać za dużego kasku. Ważne, aby odpowiednio przylegał do głowy i dobrze się na niej trzymał. Podczas upadku nie może zmienić swojego położenia.

Warto wybierać kaski rowerowe dla dzieci, które zachęcają do noszenia swoim wyglądem. Do wyboru mamy  bardzo wiele kolorowych kasków z postaciami z bajek, ozdabianych brokatem, z mrugającymi lampkami itd. Jeśli tego typu urozmaicenie sprawi, że mały rowerzysta chętnie będzie nosił swój kask, warto o nie zadbać. W miarę możliwości pozwól zatem dziecku aktywnie uczestniczyć w wyborze kasku.

Kaski rowerowe dla dzieci to podstawa. Lepiej dmuchać na zimne, niż później żałować. Pamiętaj o tym, i od najmłodszych lat wyrabiaj w dziecku dobre nawyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz